OSK OGNIWO - o nas

Ośrodek Szkolenia Kierowców „OGNIWO” powstał w 1996r i od tego czasu nieprzerwanie wprowadzamy kursantów w świat ruchu drogowego. Wspiera nas w tym profesjonalna i doskonale wyszkolona kadra instruktorska, doskonale rozwinięte zaplecze dydaktyczne oraz sprawdzona flota nowoczesnych pojazdów. Takie połączenie sprawia, że nauka w naszej szkole jazdy jest niezwykle komfortowa.

 

Trochę historii

Pierwsza siedziba naszej szkoły nauki jazdy znajdowała się w Zespole Szkół Elektrycznych przy ul. Dąbrowskiego. I to właśnie tam podczas konkursu zorganizowanego dla uczniów placówki została wyłoniona nazwa naszej firmy. Dynamiczny rozwój połączony z zakupem dodatkowej floty pojazdów oraz chęcią poszerzenia działalności o inne kategorie szkoleń nauki jazdy sprawił, że zdecydowaliśmy się na zmianę lokalizacji kolejno, na ul. Marcinkowskiego (Granatowy Pawilon), a następnie na ul. Chełmońskiego (Nad Klubem „U szefa”) gdzie znajdujemy się obecnie.

 

Aktualnie oferta naszego ośrodka nauki jazdy obejmuje:

OSK „OGNIWO” dysponuje flotą nowych samochodów, posiadamy także własny plac manewrowy, nowocześnie wyposażoną salę wykładową wraz z pomocami dydaktycznymi oraz pracownię komputerową. Dodatkowo styczniu 2013 roku zakupiliśmy dwa motocykle marki Suzuki Gladius, aby rozwinąć naszą działalność o szkolenia w zakresie prawa jazdy kat. A2. W tym samym czasie nabyliśmy również skuter marki Longija, dzięki któremu możemy szkolić na motorowery. Warto dodać, że oba pojazdy są identyczne z tymi, jakie posiada Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Nasza filozofia kształcenia kierowców 

Szkolenie kierowców w naszym ośrodku kształcenia traktujemy kompleksowo. W praktyce oznacza to, że po ukończeniu wybranego kursu na prawo jazdy przyszły kierowca jest przygotowany nie tylko do zdania egzaminu państwowego, ale także do sprawnego i pewnego poruszania się w ruchu drogowym. Duży nacisk kładziemy na oswojenie kursantów z bieżącą obsługą pojazdu oraz doskonaleniem umiejętności w zakresie radzenia sobie w sytuacjach stresowych, jakie mogą wystąpić na drodze. 


Naszym zdaniem takie wielowymiarowe podejście do szkolenia kierowców przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach.

« Powrót

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź